5.9 C
Skuodas
2024 / 03 / 29

Koronaviruso pandemija nebegąsdina lietuvių: pasakė, kokių pamokų neišmokome

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Nors koronaviruso pandemija nebekelia tokios baimės kaip prieš dvejus metus, profilaktikos ir prevencijos priemonės šaltuoju metų laiku tampa svarbesnės nei anksčiau. Tiesa, BENU vaistinės specialistai pastebi, kad ne visas pandemijos pamokas išmokome.

- Reklama -

Kaukių dėvėti neskubame

„Su šiuo virusu jau išmokome susigyventi, tačiau kiekvienas žinome kokių pasekmių jis turėjo žmonių sveikatai. Negalime žiūrėti pro pirštus ir nekreipti dėmesio, pirmiausiai reikia rūpintis savimi ir savo sveikata. Sveikai maitintis, stiprinti imunitetą, daugiau būti gryname ore – turime būti sveiki ir stiprūs, kad organizmas galėtų kovoti su infekcijomis.

Nepamirškime, kad COVID-19 susirgimų skaičiai vis tiek išlieka palyginti dideli (pastarosiomis savaitėmis, kai kuriomis dienomis viršija ir tūkstantį atvejų), tik sergamumo formos lengvesnės, primena paprastą peršalimą be komplikacijų.

Taip pat žinome, kad virusai gali mutuoti, šiuo metu COVID-19 forma yra lengvesnė, bet tikrai nenorime, kad atsirastų atmaina su sunkesniais ligos simptomais. Todėl turime paruošti savo imuninę sistemą, laikytis elementarių higienos principų, rūpintis savimi ir vieni kitais“, – perspėja BENU vaistininkė Laura Mockutė.

Ji sako, kad stebint prekių paklausą, šiuo metu tikrai matomas didesnis susidomėjimas visomis dezinfekcijos priemonėmis.

„Žmonės ieško tiek dezinfekcinių skysčių rankoms, dezinfekcinių gelių, taip pat visokiausių dezinfekcinių servetėlių. Galime stebėti, kad tokios asmeninės higienos priemonės pasidarė tikrai populiaresnės.

- Reklama -

Jei žmogus užsideda medicininę kaukę pajutęs peršalimo simptomus – tai jau nieko nestebina. Prieš kelerius metus tikrai būtų buvę keista matyti peršalusį žmogų gatvėje ar prekybos centre su kauke. Tačiau nors dezinfekcinio skysčio pardavimai išlieka stabilūs ir lietuviai įprato rūpintis rankų higiena, saugotis virusų dėvint kaukes viešose vietose galutinai neįpratome – vienkartinių kaukių pardavimai nuo karantino pabaigos, lyginant su praėjusiais metais, fiksuojami 6 kartus mažesni“, – sako L. Mockutė.

Šiuo laiku ypač rekomenduojama dėvėti kaukes rizikos grupėms priklausantiems asmenims, kurie lankosi gydymo įstaigose ar keliauja viešuoju transportu.

Priminė prevencijos taisykles

„Tos pačios prevencinės priemonės galioja ne tik nuo COVID-19 infekcijos, bet ir nuo bet kokios kitokios virusinės infekcijos. Labai svarbu yra patalpų vėdinimas, nors jau rudenį ir spaudžia šaltukas, nevėdinamas namų oras yra sausas, dėl to sausėja ir nosies gleivinė, o sausa nosies gleivinė yra mažiau atspari infekcijoms.

Ne mažiau svarbi ir visavertė mityba, kurioje būtų gausu vaisių bei daržovių, pakankamas suvartojamų skysčių kiekis.

Žinoma, svarbi jau aptarta asmeninė higiena. Virusinės infekcijos plinta oro lašeliniu būdu, todėl reikėtų laikytis elementarios higienos. Dažniau plauti rankas, prisiminti kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo taisykles. Stengtis neliesti nešvariomis rankomis akių, burnos“, – prevencijos taisykles priminė vaistininkė.

Nepamiršti vakcinacijos

L. Mockutė akcentuoja, kad pajutus koronaviruso simptomus, pirmiausiai reikėtų nepanikuoti ir įsivertinti savijautą.

„Kaip jau žinome, specifinio gydymo šiai ligai nėra, todėl gydome tik atsiradusius simptomus, priklausomai nuo jų pobūdžio. Žinoma reikėtų vengti kontakto su kitais asmenimis, kad kuo mažesnė tikimybė būtų virusui plisti. Aktualūs vaistai būtų nuo skausmo, temperatūros, kosulio, gerklės skausmo. Būtina vartoti daug šiltų skysčių, stiprinti imunitetą, maistas turėtų būti sveikas ir gausus vitaminų.

Būklei negerėjant, ar net pasunkėjus reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad jis įvertintų situaciją ir skirtų gydymą“, – patarė vaistininkė.

Ji taip pat priminė, kad reikėtų nedelsti ir pasiskiepyti. Skiepijančias įstaigas jau pasiekė koronaviruso omikron atmainos BA.1 potipiui adaptuotos vakcinos, kurios bus skiriamos skiepijimui sustiprinančiąja vakcinos doze. Nuo koronaviruso galima pasiskiepyti BENU vaistinėse, esančiose Kedrų g. 4-101 ir I. Asanavičiūtės g. 27A, Vilniuje.

Skiepui nuo COVID-19 galima registruotis (arba užregistruoti kitą asmenį) interneto svetainėje koronastop.lt arba karštosios linijos telefonu 1808. Registruojantis vakcinacijos vietų pasirinkimo lauke rasite ir aukščiau paminėtas BENU vaistines.

Taip pat svarbu nepamiršti skiepų nuo gripo bei pneumokokinės infekcijos. Pastaraisiais pasiskiepyti galima ir vaistinėje to paties vizito metu. Tarp šių skiepų ir koronaviruso vakcinacijos rekomenduojama dviejų savaičių pertrauka.

„Tamro Baltics“ yra viena iš pirmaujančių farmacijos mažmeninės prekybos įmonių Baltijos regione, vykdanti veiklą per 236 BENU vaistines Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. BENU vaistinių klientai gali rinktis iš plataus nuosavų prekių ženklų produktų asortimento, taip pat pasinaudoti plačiu papildomų vaistinės teikiamų paslaugų spektru. BENU dirbantys specialistai savo lankytojus aptarnauja rūpestingai ir kvalifikuotai, teikia profesionalias konsultacijas sveikatos klausimais.

Gintarė Dragūnaitė

spot_img
spot_img

Etnologė G. Kadžytė apie Velykų šventimo tradicijas: „Tai toli gražu ne tik kiaušinių ridenimas“

Artėja viena iš didžiausių metų švenčių, kai tiek vaikų, tiek suaugusiųjų laukia smagus užsiėmimas – kiaušinių marginimas. Susėdę prie Velykų stalo daužiame margučius, lyginame,...

FNTT: kratos Darbo partijos būstinėje atliktos tiriant galimą 500 tūkst. eurų pasisavinimą

Aiškėja daugiau detalių dėl Darbo partijos būstinėje vykusių kratų – Finansinių tyrimų tarnyba (FNTT) praneša atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galimo apgaulingo svetimo turto pasisavinimo...

Paspirtukininkams privaloma turėti draudimą ir būtinus dokumentus

Praėjusių metų gruodį Seime priimtas sprendimas koreguoti kelių eismo taisykles ir privalomojo civilinės atsakomybės draudimo įstatymą. Pokyčiai įsigaliojo nuo metų pradžios. Pagal šiuos pakeitimus...

Kovo 29-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo 29-oji – Lietuvos įstojimo į NATO diena; Didysis penktadienis. Kovo dvidešimt devintoji, penktadienis, (penktoji 13-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 276 dienos. Savo...

Penktadienio rytą vyras ginklu nušovė policijos pareigūne

Šalčininkuose, namuose, penktadienio rytą vyras ginklu nušovė savo sutuoktinę, dirbusią policijos pareigūne. „6.09 val. gautas pranešimas, kad vyras mirtinai ginklu sužeidė moterį, gimusią 1982 metais....

Astrologinė prognozė kitai savaitei. Vienam ženklui ateinanti savaitė bus pilna iššūkių ir galimybių

Astrologinė prognozė kitai savaitei, balandžio 1–7 dienoms. AVINAS Savaitės pradžioje galite lankytis toliau nuo namų arba jau grįžti iš viešnagės. Tikėtinos kalbos apie komandiruotę, kelionę, aktualius...

Žaliasis L. Rimgailės Velykų pyragas su zuikučiais ištirpdys mažųjų širdis: jam ingredientų įsigysite pigiau „Rimi“

Iškepusi daugybę kepinių šventėms ir kasdienai, verslininkė, desertinės „Liu Patty“ įkūrėja Liucina Rimgailė nuolat stebina išmone. Pavyzdžiui, kas galėtų pagalvoti apie velykinį pyragą su...

Įvairiaspalvė Turkija: kodėl keliautojai ją renkasi būtent pavasario atostogoms?

Populiarumu su Turkijos kryptimi lietuvių keliautojų tarpe mažai kas galėtų pasirungti, tad svajojantiems apie turiningas  atostogas, stebinančius bei išskirtinę kokybę siūlančius  viešbučius ir tobulus...

Sekmadienį pereisime prie vasaros laiko

    Šį sekmadienį Lietuvos gyventojai turės prisitaikyti prie vasaros laiko, pasukdami laikrodžius valanda į priekį. Tai atsitiks kovo 31-ąją naktį, trečią valandą. Iki spalio 26...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img